Merak Edilenler

Çalışabilecek miyim?

Her ülkede iş – çalışma yasaları ve oturum izniyle bulunan kişilere tanınan haklar farklılık gösterir ancak genel olarak yarı zamanlı ücretli çalışmanız mümkündür.


Konaklamada yaşanabilecek problemler nelerdir?

Deneyimlerimize dayanarak genelleme yaparsak; ülkeye ilk gidişinizde; yabancı olduğunuz bir yerde bulunmanız ve burada uzun bir süre yaşayacak olmanız dolayısıyla birkaç hafta uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz.Biz, bu sürece boyunca ; mümkün olduğunca istekleriniz ile ilgili memnuniyetle size destek olacağız.


Gittiğim ülkenin mutfak kültürü bana uygun mu?

Her ülkenin farklı mutfak kültürü olması dolayısıyla bu kişiden kişiye,damak zevkine göre değişen bir durumdur.Ancak tüm gelişmiş ülkelerde diğer dünya mutfaklarından veya kendi mutfağınızdan çeşitler bulacağınız için bu bir problem olmayacaktır.


Kültüre uyum sağlayabilecekmiyim?

Birkaç hafta uyum sağlamak için yeterli olacaktır.Bir süre sonra; yeni arkadaş çevreniz ile sosyal yaşamınız renklenecek ; başka bir ülkede deneyiminiz size büyük bir özgüven kazandıracaktır.


Yasal Çalışma hakkım ne kadar?

Genel olarak haftalık 15-20 saat arasında çalışabilirsiniz.


Diploma denkliğim olacak mı?

Diploma denkliği ; üniversite ve bölüme göre değişiklik gösteriyor,her yıl Yüksek Öğretim Kurumu yeni düzenlemeler getiriyor.Bununla ilgili lütfen iletişime geçiniz.


Eğitimim Türkiye'deki askerlik durumumu nasıl etkiler?

Askerliğiniz eğitim süresince ilgili tarihe ertelenmiş olacaktır.


Eğitimim sonunda gittiğim ülkede yaşayabilirmiyim?

Her ülkenin yabancılar için farklı yasaları olduğundan bu durum değişiklik göstermektedir.Bazılarında işe kabul edilmiş olmanızla bu hak size tanınırken;bazılarında eğitiminizi tamamladıktan sonra farklı amaçlarla izin almanız mümkündür.


Gideceğim ülkeye vize konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz?

Hangi ülkede eğitim alırsanız alın; vize dosyanız titizlikle tarafımızdan hazırlanacaktır.Ana Sayfa   Ülke Seçenekleri   Üniversitelerimiz   Bölüm Seçeneklerimiz   Merak Edilenler   İletişim